Pioneers in the industry, we offer renesola led light and renesola led cosmic surface light from India.
₹ 200 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 18W |
| Lighting Color | Warm White |
| Base Cap | E14 |
| Light Color | White |
| Color Temperature | 4000K |
| Body Material | Aluminium |
| Warranty | 2 |
₹ 213 / Piece Get Latest Price
| Power | 12 W |
| Type of Light | Bulb |
| Wattage | 7 W |
| Body Material | Chrome |
| Light Color | Warm White |
| Usage/Application | all |
| Color Temperature | 2700-3000 K |
| Voltage | 220V |
| Brand | all brand |
| Certification | ISI |
| IP Rating | IP33 |
Minimum order quantity: 5 Piece
Renesola LED Cosmic Surface Light:
From the Cosmic Surface Light (or Cosmic Surface Panel) series by Renesola, this sleek surface-mounted LED ceiling/wall luminaire typically uses 7–12 W and emits warm white (~3000 K) or cool white (~6500 K) light, certified ISI, and rated IP33 for standard indoor use
Deep Sanghavi (Owner)
Sorola Led Products
3rd Floor,Room, No. 18 Sahyog,Building, 31-35 Picket,Road, Lohar, Chawl
S. C. Court, Mumbai - 400002, Maharashtra, India