Offering you a complete choice of products which include sorola ip66 led flood light, sorola 100w led flood light and gate light amphora.
₹ 1900 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 200W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240v |
| Operating Frequency | 60Hz |
| CCT | 3000K |
| Lumen | 18000lm |
| Brand | Sorola |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 990 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 100W |
| IP Rating | IP66 |
| Lighting Color | Pure White |
| Usage/Application | Outdoor |
| Lighting Type | LED |
| Input Voltage | 240V |
| CCT | 3000K |
| Lumen | 9000lm |
| Brand | Sorola |
| Colour | Black and White |
Minimum order quantity: 100 Piece
Sorola 100 W LED Flood Light:
100 W high-efficiency LED flood light delivering up to ~9,000 lm of pure white light (≈3000 K), ideal for rugged outdoor illumination.
Built with IP66-rated waterproof housing and superior thermal design for dependable weather resistance and extended lifespan.
₹ 234 / Piece Get Latest Price
| Material | Metal |
| Usage/Application | Outdoor |
| Certification | ISI |
| Power | 10 W |
| Base Material | Black Metal & Glass |
| Shape | Round |
| IP Rating | IP55 |
| Lighting Type | LED |
| Acceptable Payment Mode | Online |
Minimum order quantity: 1 Piece
Deep Sanghavi (Owner)
Sorola Led Products
3rd Floor,Room, No. 18 Sahyog,Building, 31-35 Picket,Road, Lohar, Chawl
S. C. Court, Mumbai - 400002, Maharashtra, India