Leading Wholesale Trader of renesola led t5 batten light, t8 led tube light retrofit tube, ordl-sq7-20w, orpl-sq7-20w and orpl-r4-6w-slim from Mumbai.
₹ 134 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 10W |
| Length | 1 Feet |
| Color Temperature | 3000K |
| Material | Polycarbonate |
| Light Color | Cool Daylight |
| Shape | Round |
₹ 160 / Piece Get Latest Price
| Wattage | 9W |
| Light Color | Cool White |
| Length | 2 Feet |
| Material | Plastic |
| Voltage | 277V |
| Lumens | 900lm |
| Usage/Applications | Lighting |
| Model No. | RT8009CF01 |
| CCT | 6500K |
| Frequency | 60Hz |
| Base | G13 |
| Size | 590mmx12.70mm(LXW) |
| Brand | Renesola |
Minimum order quantity: 100 Piece
Deep Sanghavi (Owner)
Sorola Led Products
3rd Floor,Room, No. 18 Sahyog,Building, 31-35 Picket,Road, Lohar, Chawl
S. C. Court, Mumbai - 400002, Maharashtra, India